Oferta noclegowa
  1. Strona główna
  2. Lotnisko
  3. Zadania

Tym się zajmujemy

Przedmiotem działalności jest:

  1. Utrzymanie lotniska w gotowości do bazowania i realizacji zadań lotniczych przez zgrupowania śmigłowców i samolotów lotnictwa służb porządku publicznego oraz lotnictwa Wojsk Lądowych, zabezpieczenie realizacji zadań lotniczych przez pozostałe lotnictwo wojskowe, lotnictwo sanitarne, przeciwpożarowe oraz lotnictwo cywilne niekomunikacyjne.
  2. Uaktualnianie na bieżąco dokumentacji operacyjnej oraz dokumentacji lotniska w zakresie ruchu lotniczego, przekazywanie informacji, ograniczeń, ostrzeżeń, publikacji danych o lotnisku.
  3. Świadczenie ograniczonych usług w zakresie zabezpieczenia lotno-technicznego oraz transportowego w rejonie lotniska.

Ponadto Centrum Usług Logistycznych przygotowane jest do realizacji dodatkowych zadań z wykorzystaniem lotniska, zwłaszcza w sytuacjach występowania zagrożeń, wypadków i sytuacji kryzysowych. 

Są to następujące zadania:

  1. Utrzymanie płaszczyzny lotniska jako możliwy do wykorzystania rejon mobilizacyjno - ewakuacyjny, baza dystrybucji zaopatrzenia w przypadku konieczności działań na dużą skalę np. podczas klęsk żywiołowych lub ekologicznych, a także jako rejon rozśrodkowania ludności z rejonów zagrożonych - łącznie z możliwością wykorzystania lotniska do tworzenia polowego ośrodka udzielania pomocy medycznej dla ewakuowanej ludności.
  2. Pomoc w tworzeniu baz polowych w sytuacjach wystąpienia katastrof, baz przerzutowych dla sił i środków służb porządku publicznego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lub podmiotów uczestniczących w działaniach o charakterze ratunkowo-ewakuacyjnym.
  3. Utworzenia i zabezpieczenie lotniskowej bazy operacyjnej do realizacji zadań związanych z wysokościowo-ratowniczą ochroną Warszawy, oraz zabezpieczenia prowadzenia szkolenia dla jednostek ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej.
  4. Utworzenie w obiektach hangarowych Zakładu bazy do wykonywania obsług technicznych statków powietrznych, z zapleczem warsztatowym i magazynowym.

Nasze usługi

Skorzystaj z naszych uslug i zaplanuj swój pobyt

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij